Rüzgarın Gölgesi- Carlos Ruiz ZafonOrjinal Adı :
La Sombra Del Viento
Tanıtım yazısı;

1945 yılında, uzun süren İç Savaş’ın izleri Barcelona’da hala sürmektedir. Henüz çok genç olan Daniel Sempere bir kitapçı olan babasıyla birlikte Unutulmuş Kitaplar Mezarlığı’nı ziyaret eder.Babası, oğluna bir kitap seçmesini, ona çok iyi bakmasını ve evlat edinmesini ister.Genç Daniel, Julian Carax adlı bir yazarın Rüzgarın Gölgesi adlı eserini seçer. Bu adeta onun için uzun, gizemli ve sonu belli olmayan bir yolculuğun başlangıcı gibidir.Okuduğu kitaptan çok etkilenen genç adam bu esrarengiz yazarın yaşamını ve ölümündeki gerçeği araştırmaya başlar. Böylece roman içinde yeni bir roman doğar.Daniel tutku ve aşkın, kitapların gölgeli dünyasıyla nasıl kaynaştığını keşfettikçe garip yansımalar yapan bir aynanın oyununun içine düşer.

Arka Kapak yazısı;
“Yayın dünyasında bir fenomen.”El Paris“Dumas Kulübü kadar çekici, The Mystery of tha Haunted Crypt gibi değişken ve Gülün Adı kadar karmaşık kurgusu muhteşem tasarlanmış. Yüzde yüz okunması gereken bir roman.” La Razon“Mizah unsurları da taşıyan tarihi bir roman, ama... her şeyden önce trajik bir aşkın öyküsü... kalbin gizemini ve kitapların büyüsünü eşsiz bir biçimde dile getirirken, son sayfasına dek gerilimi de aynı tempoda tutuyor.”La Vanguardia

Çok kısa zamandan, soluk soluğa okuduğum bir kitap.Polisiye,macera,aşk,gerilim,felsefe,edebi dil vs. vs. pek çok niteliği konusu ve kurgusunda barındıran okurken değişik hisler yaşadığınız satırlarla örülmüş bir eser.. Mutlaka okunması gereken bir kitap..

0 yorum: