Çikolata - Joanne HarrisArka sayfa;

Küçük bir Fransız kasabası olan Lansquenet için sıradışı bir yabancı olan Vianne Rocher buraya yerleşmeye karar verir.Kasabaya açtığı çikolata dükkânında müşterileri için gizli yeteneğini kullanarak çeşitli çikolatalar hazırlar. Yapılan her alışveriş zamanla herkes için sırların ve duyguların paylaşıldığı bir dostluğa dönüşür.Kendi iç dünyasına uzak olsa da çevresindeki insanları kolayca keşfeden genç kadın, müşterilerinin gizli duygularına ve şimdiye dek fark etmedikleri ihtiraslarına yönelmelerine yol açar.Geleneklerine bağlı olan bu kasabada bastırılmış duygular ve ağırbaşlı kilise kuralları artık karşı karşıyadır.Çikolatanın fazlaca fark edemediğimiz işlevinin ve küçük bir Fransız kasabasının geleneksel dokusunun edebi bir ziyafet gibi önümüze sunulduğu Çikolata okuyanlar için karşı konulamaz tatlar içeriyor.

Henüz bitirdiğim kitabı hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Akıcılığı ve farklı konusuyla gerçekten hoş bir kitap ama nedense ben sonunu daha iyi bekliyordum, daha da mutlu bir sonla bitmesini:) Zaten çikolatayı çok severim bir de kitapta anlattıldıktan sonra asla vazgeçilmeyecek olduğunu da anladım.

2 yorum:

Çilek Reçeli dedi ki...

Merhaba,
Johnny Deep'in oynadığı Çikolata filmini izlemeni tavsiye ederim. Bu kitabın öyküsünden alınmış bir filmdir,ben çok severim.

engindeniz dedi ki...

Merhaba,
En kısa zamanda filmi alıp izleyeceğim,tavsiyen için teşekkürler.:)