Kara Şövalye-The Dark Knight
Batman başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye'nin de yönetmen koltuğunda. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır. Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker'in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker'in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır. Christian Bale'in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson'dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger'a devredildi. Açılışında Ledger'ın anısına yapımcılar tarafından bir de anma yazısı yayınlanacak. Ayrıca izleyiciler, destekleyen salonlarda, açılışı da dahil olmak üzere 6 sahnesi IMAX kamerasıyla çekilen filmi izleyerek IMAX deneyimini yaşayabilecekler.
2 gün önce izlemeye gittik sevgilimle ilk seansta açıkcası sıkıldım ama ikinci seans çok güzeldi yada ben çok şey bekliyordum o yüzden öyle geldi bana.Ama izlenmeye değer bir film.

2 yorum:

Lola Lola dedi ki...

merhaba biz de yarın bu filme gidiyoruz umarım beğenirim film tüm zamanlarda en yüksek imdb e 9.2 puanını sahip :)cümle karışık oldu sorry :)

engindeniz dedi ki...

Merhaba,
Umarım beğenirsin, ben çok fazla şey beklediğim için ilk bölüm sıkıcı gelmişti.(bu arada sayende IMDB nin ne demek olduğunu öğrendim saol:))