Çıralı-Antalya

Çıralı; Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında kalan küçük,sessiz,sakin ve çok güzel bir köy.Alanya ile arasında 4-5 saatlik bir yol var.Açıkçası yola çıktığımızda adını ilk kez duymuştum nasıl bir yere gideceğimizi bilmiyordum bile. Ama gidince de gerçekten de çok güzel bir yer olduğunu gördüm.

Sahili o kadar sessiz ki; zaten pansiyonlar,ağaç evler dışında yerleşik olarak yaşıyan insan çok az yanlış hatırlamıyorsam 500 kişi diye okumuştum bir yerde..


Çok ilerde ki balıkçı teknesi..

Bol yeşillikleri bulunuyor, kocaman ağaçları,nar ağaçları,portakal ağaçları, limon ağaçlarıyla dolu her yer..


İnsana huzur veren bir havası var. Gürültüden ve kalabalıktan uzak..Denizi o kadar temiz, durgun ki.. Alanya'nın denizinden sonra insan hayran kalıyor resmen..
Balıklar dolaşıyordu, ufakçıklardı ama öyle bir ısırıyorlardı ki canımı çok acıttılar. En çok acıdığı ısırıklarda da iz kaldı hatta bir tanesi kanamıştı ( tabi ki küçücük bir yer:) ) Eğer resmi yakınlaştırabilirseniz balıkları görebilirsiniz..Denizin üzerinden dibi nasıl da güzel gözüküyor değil mi?Burada daha net gözüküyor balıklar:) Acaba ne balıklarıydı bir türlü öğrenememiştik..

Bunun da denizin içinden çıkardık:) iki salyangoz taşın üzerindeydi aynı 2 göz gibi duruyor taşla beraber somurtgan bir surat gibi..
Bu köpekler öyle cana yakın öyle sevimlilerdiler ki, hemen yanımıza gelip kendilerini sevdirmeye başladılar ee bende pozları kaçırmayayım dedim..
Anneleri de siyah renkteydi cinslerini bilmiyorum ama arada bir tane de sevimli kahverengi de vardı..
Balıklar çok lezzetliydi, fiyatları da uygundu özellikle salatayı çok lezzetli yapıyorlardı.2 gün üst üste aynı yerde yedik ama yerin adını unuttum hatırlarsam tekrar yazarım.Benim yediğim balık çupraydı.Bunu da sevgilim yedi, alabalık.. Her ikisi de çok lezzetliydi..

-Çok dinlendirici ve sakin bir kaç gün geçirdik.Döndüğümüzde enerji doluyduk..
-Pansiyonu ayarlamadan gitmiştik ama bir kaç yere sorduktan sonra konaklayacağımız bir yer bulduk.
-Pansiyon fiyatlar genel olarak (bana göre) pahalıydı, biz uygun bir yer bulmuştuk.
-Restaurant fiyatları uygundu.
-Çıralı ile Olympos'u ikiye ayrılan dere tamamen kurumuştu, sadece kışları çok az doluyormuş.
-Tekrar gitmek ister miyim? Evet, neden olmasın ki!?

4 yorum:

osC++CoDeR dedi ki...

ilk fırsatta ziyaret edicem Çıralı'yı. :)

Tanıtım için tşk.

Lola Lola dedi ki...

çok güzel bi tatil yapmışsın anlaşılan balıklar enfes görünüyor bu arada :)

gül dedi ki...

tatilinin güzel geçmesine sevindim canım,ayrıca bi gün kısmet olursa bende mutlaka gitmek isterim.Çok sakin ve dinlendirici görünüyor.bu arada hoşgeldin:)

engindeniz dedi ki...

Merhabalar,

osc++coder, rica ederim ama gerçekten de görülmeye değer bir yer Çıralı.

lola lola, evet çok güzeldi ilk defa bir tatilimde hem dinlendim hem de gezdim.Balıkların enfes görünümü dışında tatları da ayrı bir güzeldi:)

gül,İnşallah canım yaa tam senlik bir tatildi..